www.graf-barf.cz
"Štěstí v kostce." Graf Barf - syrová strava pro psy.
Naše produkty dodáváme v zamrazeném stavu do pohodlí vašich domovů.

B.A.R.F.

#01  Proč je B.A.R.F. lepší než granule?

Barfování není vlastně nic nového, ba naopak. Je to zpátečka do přírody, k přirozenosti psa. I domácí pes je původem vlk, a obráceně vlk patří do kategorie psovitých. A jejich hlavní kořistí jsou střední kopytníci. Psi by se ve volné přírodě stravovali stejně jako vlci. Mnoho milovníků psů s tím souhlasí a krmí své zvíře přirozenou syrovou stravou. Této metodě se říká "bárfování" a orientuje se k obyčejům psích předků. 
Psi, ale i ostatní domácí mazlíčci, trpí vzrůstajícími poruchami organismu, které se přisuzují lidem. Problémy kostí a kloubů, poruchy metabolismu, cukrovka, alergie, onemocnění kůže a problémy se zuby. Za většinou problémů stojí strava. Ve spoustě industriálně upravených krmivech se nachází konzervanty, chemické přísady, zahušťovadla  (obiloviny a celuloza), dochucovadla nebo cukr. Žadný div, že zvíře dřív nebo později onemocní. 
Barfováním zabraňujete tomuto negativnímu vývoji  a jasně zlepšujete životní kvality Vašeho psa.

#02  Může můj pes dostat salmonelu nebo červíky?

Žaludek a trávící trakt psa je na syrovou stravu přizpůsoben. Masožravci mají oproti býložravcům podstatně kratší střevo. Diky kratšímu střevu, rychlejšímu trávení a především silnějsím žaludečním kyselinám nemohou být bakterie a zárodky pro psa nebezpečné.  Žaludeční šťávy psa jsou podstatně agresivnější, rozloží potravu a zlikvidují škodlivé bakterie. Kompletní trávení masa trvá 24 hodin. Jak píše "Kymythy Schultze" autorka knihy "Přirozená strava psů a koček", zůstává syrová strava ve střevě 4 - 5 hodin, vařená 8 - 10 hodin a suchá strava až 15 hodin. 
Jestliže zvíře žere pouze suchou stravu s vysokým obsahem obilovin, může se žaludeční a střevní mikroflóra výrazně změnit. Za určitých okolností může být produkováno méně žaludečních šťáv, čímž je zvíře náchylnějsí na parazity.


#03 Jaké přednosti má krmení syrovou stravou? 

Váš pes se bude cítit lépe a bude zdravější. Bude mít méně problémů se zubním kamenem, svěděním, s pachem (především, když je srst mokrá), s alergiemi a hlavně problémy se srdcem a ledvinami. Jeho srst bude výrazně jemnější a lesklejší. Po určité době změny stravování na Graf Barf bude výrazně zredukováno množství výkalů. Přirozený přechod na Graf Barf psi snáší velice dobře oproti industriálně upravenému krmivu. Kvalita krmiva se dá zjistit z množství výkalů. Nemusíte tak často k veterináři, čímž setříte i vlastní peněženku. #04  Můj pes maso hltá,  může to být pro něj škodlivé?

Pes je od přírody masožravec, jeho chrup a trávicí trakt jsou ke žraní a hltání masa přizpůsobeny. K zažívání psa pomáhají husté sliny, ve kterých se nachází trávicí enzymy, jež slouží jako mazivo při zhltnutí velkých kusů potravy. Pes má velký rozpínavý žaludek se silně kyselým prostředím, díky kterému  jsou zlikvidovány veškeré bakterie. Žaludeční šťávy jsou produkovány pouze když se potrava nachází v žaludku.
 
www.graf-barf.cz
LeDaNo, s.r.o.
Divadelní 19
586 01 Jihlava
+420 776 044 620
email@graf-barf.cz

IČ: 09381244
DIČ: CZ09381244
Č.Ú. 2101848528/2010
Kamenný obchod:
Divadelní 19, 58601, Jihlava,
otevírací doba:
Út: 09:00 - 13:00
St: 12:00 - 17:00
Čt: 09:00 - 13:00
Naše produkty dodáváme v zamrazeném stavu do pohodlí vašich domovů.
© www.graf-barf.cz 2024
Obsah těchto webových stránek, zejména překlady originálních textů firmy Graf Barf jsou majetkem firmy LeDaNo, s.r.o.
Jakékoliv kopírování a veřejné šíření těchto překladů je bez předchozí domluvy přísně zakázáno.
V případě potřebyse na nás obraťte prostřednictvím emailu: email@graf-barf.cz nebo telefonu +420776044620
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online, v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.